Karboksyterapia – działanie mechaniczne  

Komórki tłuszczowe, są niezwykle bardzo uwrażliwione na iniekcje dwutlenku węgla. Wprowadzenie go do tkanki umożliwia jego częściową przemianę w kwas węglowy, który działa lipolitycznie – co oznacza, że rozpuszcza zawartość komórki tłuszczowej. Jest to proces prowadzący do wzmożonego drenażu limfatycznego, który może skutkować zmniejszeniem się obrzęków, a także usuwaniem toksyn. Karboksyterapia przeprowadzana w Centrum zdrowego włosa pozwala stymulować metabolizm tłuszczu i silnie rozszerzać wszystkie naczynia krwionośne, dzięki którym możliwy jest zwiększony przepływ krwi. W wyniku tego wygładzeniu ulega powierzchnia skóry i znika efekt nieestetycznej pomarańczowej skórki.

Karboksyterapia – jak się ją podaje 

W zależności od oczekiwanych rezultatów dwutlenek węgla podaje się śródskórnie lub podskórnie. Odpowiednia dawka gazu aplikowana jest za pomocą igły lub specjalnie zaprojektowanego pistoletu. Urządzenie do karboksyterapii powinno umożliwiać regulowanie przepływu, temperatury oraz ciśnienia podawanego gazu. Zarówno głębokość, jak i również kąt iniekcji dobiera się indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta.  

W czasie jednego zabiegu nie powinno się przekraczać dawki 300 cm³. Przepływ gazu w przypadku każdej osoby poddawanej zabiegowi może być inny. Jest to uzależnione od:

– miejsca, w jakim wykonuje się zabieg

– progu bólu

– fazy cyklu menstruacyjnego w przypadku kobiet

– a nawet poziomu wyspania

Na początku terapii rekomenduje się stosowanie małych parametrów przepływu, które sukcesywnie się zwiększa.

Jakie są wskazania do zabiegu karboksyterapii?

Karboksyterapia na cellulit 

Karboksyterapia dzięki wielokierunkowym działaniom, ma wpływ na czynniki odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Jest ona jedną z najbardziej skutecznych i jednocześnie kompleksowych metod likwidacji tego rodzaju schorzenia, które może występować nawet w zaawansowanych stadiach. Dochodzi w tym przypadku do rozluźnienia zwłóknień, a także do zwiększenia przepływu krwi w naczyniach krwionośnych oraz limfatycznych.

Karboksyterapia na blizny i rozstępy 

Zabieg karboksyterapii doskonale sprawdza się również w redukcji rozstępów i blizn. Za pomocą terapii wykorzystującej dwutlenek węgla zostaje pobudzona angiogeneza, a następnie poprawa ukrwienia tkanek, stymulacja syntezy kolagenu i rozluźnienie zrostów, co sprawia, że skóra staje się wygładzona, a jej poprawny wygląd przywrócony do normy.

Zmarszczki

Karboksyterapia twarzy doskonale wpływa również na elastyczność i sprężystość skóry.