Powierzchnia biurowa – wynająć, kupić czy zbudować?

W dzisiejszych czasach każda dobrze prosperująca działalność gospodarcza, posiada swoją siedzibę, w której pracownicy mogą bez przeszkód zająć się swoimi obowiązkami, a klienci skorzystać z poszczególnych usług firmy. Choć rynek nieruchomości pęka w szwach, coraz więcej osób zastanawia się nad rozwiązaniem jakim jest budowa biura od podstaw. Odpowiedź na pytanie budowa biura czy jego wynajem nie jest jednoznaczna, ponieważ pod uwagę musimy wziąć wiele czynników takich jak np. potrzeby naszej działalności, ale także koszty ewentualnej inwestycji czy wynajmu. Jak więc podjąć odpowiednią decyzję i na co jeszcze zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji o wyborze między budową biura, a jego wynajmem?

 

Powierzchnia biurowa – wynajem odpowiedniego pomieszczenia, na Twoich zasadach!

Wynajem powierzchni biurowej to zdecydowanie najlepsza opcja dla właścicieli przedsiębiorstw, które dopiero co zaczynają swoją działalność na rynku. Obecnie właściciele firm mogą wybierać spośród setek ofert, dzięki czemu nie muszą decydować się na pierwszą lepszą okazję. Wynajem powierzchni biurowej powinien być jednak dokładnie przemyślany. Najemca powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację, wielkość pomieszczenia, udogodnienia i oczywiście koszty najmu. Biuro powinno być zlokalizowane w przyjaznym i ogólnodostępnym miejscu zarówno dla klientów, jak i dla pracowników, którzy każdego dnia będą musieli dojechać do wybranego miejsca i spędzić w nim co najmniej osiem godzin. Warto więc zadbać o rzeczy takie jak ogólnodostępny parking czy łatwy dojazd komunikacją miejską. Właściciele firm będą również zwracać uwagę na koszty, jakie przyjdzie im ponieść za wynajem powierzchni biurowej. Zgodnie z zasadą, nie należy przepłacać, ponieważ z upływem czasu może okazać się, że najzwyczajniej w świecie nie stać nas na utrzymanie wybranego miejsca, co będzie się wiązało ze wznowieniem poszukiwań nowego biura oraz stresem związanym z przeprowadzką naszej firmy.

 

Powierzchnia biurowa – zbuduj swoje biuro od podstaw!

Po mimo wielu ofert wynajmu powierzchni biurowej (sprawdź), wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup lub budowę własnego biura od podstaw. Jest to rozwiązanie dla osób, które mają pewność, że firma ma silną pozycję na rynku, a dotychczasowe oferty związane z wynajmem nie spełniały potrzeb przedsiębiorstwa. Budowa powierzchni biurowej jest również inwestycją, która w przyszłości może okazać się dodatkowym źródłem dochodu. Nawet jeśli z jakichś powodów, będziemy zmuszeni zrezygnować z prowadzenia działalności, wciąż możemy zarabiać na wybudowanej przestrzenii biurowej właśnie poprzez jej wynajem lub sprzedaż. Podczas budowy biura warto skorzystać z usług profesjonalnych firm odpowiedzialnych zarówno za stworzenie gotowej konstrukcji, jak i projektu, który będzie dopasowany do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Oczywiście, budowa biura jest zdecydowanie droższym przedsięwzięciem niż wynajem powierzchni biurowej, ale jeśli tylko dokładnie przemyślimy cały proces, koszty mogą nam się bardzo szybko zwrócić.