Szerokie zastosowanie zamiatarek drogowych- gdzie można je spotkać?

Zamiatarki drogowe znacząco wyróżniają się na tle innych maszyn- są to pojazdy, które zostały specjalnie zaprojektowane tak, aby efektywnie oczyszczać różne powierzchnie. Stąd ich odpowiednia wielkość, kształt, a także wyposażenie w postaci specjalistycznego osprzętu sprzątającego. Na rynku można znaleźć duże zróżnicowanie tych maszyn, jednakże niektóre modele są wręcz kultowe, a przez to- często wybierane. Dodatkowo, maszyny te mogą pozostawać w eksploatacji przez wiele długich lat. Ewentualna naprawa zamiatarek może być natomiast przeprowadzana w specjalnych, przeznaczonych do tego punktach serwisowych. Jednym z takich miejsc jest Terberg Matec- przedsiębiorstwo, w którym możliwa jest naprawa zamiatarek, a także wykonanie ich regularnych przeglądów.

Jakie tereny oczyszcza zamiatarka?

Najczęściej to władze miasta zatrudniają operatorów, czyli firmy dysponujące flotą maszyn i zatrudniających osoby, które są w stanie na nich pracować. Oczyszczanie ulic odbywa się systematycznie w centrach miast, a jeśli to konieczne to także na obrzeżach, w okolicy terenów inwestycyjnych, tam, gdzie wykonuje się różne prace ziemne i gdzie pojawia się konieczność sprzątania. Do terenów miejskich przeznaczone są kompaktowe modele niewielkich zamiatarek, które będą mogły wjechać nawet na bardzo ograniczoną przestrzeń. Na przedmieścia na główne drogi wyjeżdżają duże modele zamiatarek, które swoim wyglądem przypominają już klasyczne auta ciężarowe. Ich praca pod kątem ilości oczyszczonej powierzchni przy jednokrotnym przejeździe maszyny jest też efektywniejsza.

Prace zamiatarek drogowych planowane są od wiosny do jesieni. Zimą mogą one przejść przegląd lub serwisowanie, ewentualnie mogą zostać wykorzystane w charakterze niewielkich pługów śnieżnych do odśnieżania chodników. Zamiatarki w centrach miast oczyszczają nie tylko ulice i pobocza, ale i chodniki, przystanki autobusowe, place, deptaki, a także torowiska. Praktycznie każde miejsce, w które są w stanie dotrzeć.

Profesjonalne sprzątanie- jak wygląda?

Jak wskazuje nazwa zamiatarki, głównym jej zadaniem jest czyszczenie powierzchni z wykorzystaniem szybko obracających się szczotek, jakie posiada ona na froncie maszyny. To może być jedna duża szczotka obrotowa, ale też czasem dwie lub trzy mniejsze odpowiednio ułożone względem siebie. Są one zraszane podczas swojej pracy tak, aby nie powodowały unoszenia się pyłu i kurzu. Na wyposażeniu zamiatarki znajdują się także takie elementy jak myjka ciśnieniowa, odkurzacz przemysłowy, rura ssąca, a także dmuchawa.

https://www.terbergmatec.pl/